Сексуальність та час – все змінюється

Ваше тіло – прекрасне

Стаття призначена для аудиторії 18+

​Ви не статуя. Ви не з каменю. Ваше тіло - прекрасна, захоплююча, складна, таємнича жива матерія, яка постійно змінюється, росте і розвивається. На його почуття і поведінку впливають мільйони різних взаємопов’язаних чинників. 

Цілком природно, що речі, які вас збуджують, також не вибиті у камені. Те, що добре працює у ліжку або приносить жінкам оргазм, може змінюватися протягом життя, і навіть протягом дня. 

Ось чому важливо продовжувати експериментувати, пробувати нове, вивчати себе та ставитися до свого тіла та сексуальної насолоди як до постійної дослідницької експедиції. 

Кілька обставин, що можуть вплинути на жіночу сексуальність та реакції, і які варто враховувати, коли ви, як жінка, прагнете досягти оргазму.  

Менструальний цикл 

Кілька досліджень вказують на те, що жіноча сексуальність зростає безпосередньо перед та під час овуляції, коли рівні естрогену та лютеїнізуючого гормону досягають пікового значення, тому ви можете помітити, що вам найбільш хочеться кохатися у середині менструального циклуi. Деякі жінки вважають, що їм легше отримати оргазм у цей період, або відзначають, що оргазми стають більш яскравими. Можливо, варто завести щоденник, у якому ви робитимете записи щодня, таким чином вивчаючи (і використовуючи на повну) власні моделі. 

Після овуляції рівень естрогену падає. Естроген виконує багато завдань у вашому тілі, у тому числі допомагає зволожувати вагінальні тканини, тому на цьому етапі ви можете помітити, що кількість вагінальних виділень зменшується, і ваша піхва стає сухішою.  

Кілька крапель лубриканту, наприклад Durex® Play Feel, допоможуть зволожити ваші статеві органи, і вам буде легше рухатися під час сексу та самозадоволення. 

Під час менструації у вас може зникнути бажання займатися сексом взагалі. Але інших дуже збуджує відчуття набряклих статевих органів і області тазу, вони почуваються більш «наповненими» та реагують на найбільш делікатні дотики.  

Під час самої менструації оргазм може полегшити болі. Коли ви досягаєте кульмінації, тіло виробляє два хімічних компоненти, ендорфін і дофамін, які є природними знеболювальними. Матка також скорочується під час оргазму, що швидше виводить з тіла кров і згустки, і таким чином може скоротити період місячнихii. Клас! 

Презервативи Durex® роблять секс безпечнішим: ризик зараження може бути більшим у цей час, оскільки шийка матки відкрита, тому радимо тримати коробку з презервативами біля вашого ліжка. 

Стрес 

Тривога змушує вас шукати безпечного прихистку під ковдрою, а не пригод між простирадлами. 

Коли ви схвильовані і напружені, ваша нервова система виділяє потік гормонів стресу, включаючи адреналін і кортизол, які готують ваше тіло до бою або до втечі від того, що вас турбує. Це захисний механізм, але в сучасному світі він не такий потрібний, яким його створила матінка природа. І, звичайно, він може зіпсувати лібідо: гормони стресу цілеспрямовано пригнічують виробництво статевих гормонів, тому що ваше тіло вважає, що важливіше впоратися з «небезпекою», ніж розмножуватися. Вони також можуть втручатися у ваш метаболізм, викликаючи відчуття млявості та сонливості. 

Окрім цих хімічних ефектів, стрес може виявитися величезним відволікаючим фактором, не даючи можливості розслабитися для заняття любов’ю та насолодитися сексом. Психічна напруга може спричинити фізичну напругу, а зведені м'язи утруднюють проникнення, що тільки підсилює ваш дискомфорт.  

Однак, якщо вам вдасться організувати чуттєвий сеанс, секс може посприяти зменшенню стресу, спонукаючи вивільнення ендорфінів, що покращать ваш настрій. Спробуйте прогулятися з вашим партнером на свіжому повітрі; подивіться телевізійне шоу, яке змушує вас сміятися; зробіть один одному масаж; або разом прийміть теплу ванну, перш ніж піти у ліжко. 

Статевий акт під час вагітності — це боляче 

У разі нормального перебігу вагітності інтимну близькість не має супроводжувати відчуття болю. Після розрядки можливі спазми, деякі пози можуть виявитися незручними. Полегшити ситуацію можуть позиції, в яких жінка здатна контролювати глибину проникнення, наприклад поза «жінка зверху». Відмовтеся від поз із глибоким проникненням, таких як «чоловік позаду». 

Перехід у тридцятилітній вік  

Ви знали, що вам, можливо, легше знайти точку G у цьому віці? Приблизно у віці 30 років виробництво естрогену вашим тілом починає скорочуватися, що викликає ряд ефектів. Серед іншого, стінки вашої піхви стають тоншими. Таким чином, зона G стає більш виразною, чутливою та легшою для стимулювання. Отже, у дорослого віку є свої переваги! 

Вагітність 

Якщо ваш лікар не заперечує, немає нічого поганого у невеликій вечірній фізкультурі з животиком. Жіноче тіло може поводитися у цей чудесний період абсолютно по-різному: хоча ранкова нудота є поширеною проблемою, багато майбутніх мам відзначають підвищений сексуальний потяг, що пояснюється гормональними змінами, тоді як збільшення та підвищена чутливість грудей та приплив крові до статевих органів можуть дарувати більш інтенсивні відчуття.  

Народження дитини 

Хоча деякі лікарі та акушери радятьiii породілям утриматися від сексу протягом шести тижнів після пологів, немає встановлених правил, і цей час для кожної жінки дуже індивідуальний, залежно від того, як пройшли пологи, і чи були вони вагінальними чи кесаревими. Хвилювання через біль або «поганий вигляд і відчуття» після пологів є цілком типовими; ми радимо обережно вивчити себе наодинці, перш ніж відновити партнерський секс, а також пам'ятати, що «інше» не означає «погане». Вправи Кегеля можуть зміцнити вагінальні м'язи, а також важливо використовувати інтимний гель-змазку. 

І пам'ятайте: найкраща змазка - це спілкування! Чоловіки можуть боятися сексу, остерігаючись, що він зашкодить жінці після пологів. Розкажіть вашим коханим, що вам подобається, щоб він знав, як зробити вам приємно. 

Менопауза 

Культурні табу означають, що ми як і раніше чуємо тільки скарги на припливи, безсоння та перепади настрою під час менопаузи. Рідко можна почути, як «зміни» впливають на сексуальну сторону життя. 

Проте насправді регулярна сексуальна активність може допомогти компенсувати численні проблеми зі здоров'ям, що постають перед жінками після настання менопаузи, посилюючи приплив крові до статевих органів, тонізуючі м'язи тазового дна та підтримуючи еластичність вагінальних тканин. 

Гормональна терапія, вагінальні зволожувачі та змазки тривалої дії допомагають усунути такі проблеми, як зменшення природної еластичності та сухість піхви. І незалежність від менструального циклу має очевидні переваги!  

Просто користуйтесь презервативами, такими, наприклад, як Durex® Invisible, якщо тільки ви з партнером не обстежитесь на відсутність ІПСШ; і вам більше не потрібно остерігатися вагітності. 

Ліки 

Різні ліки можуть мати побічні ефекти, що впливають на сексуальність. Наприклад, деякі антигістаміни можуть висушувати вашу вагіну. Деякі антидепресанти утруднюють досягнення оргазму. А деякі протизаплідні гормональні засоби можуть (за іронією долі) зменшити ваш лібідо і статевий потяг. Поговоріть безпосередньо зі своїм лікарем, якщо у вас виникли запитання чи сумніви щодо впливу деяких препаратів на вашу інтимну сторону життяiv 

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Більше про кохання