Фістинг: що це, як правильно і безпечно його робити

Стаття призначена для аудиторії 18+ 

Фістинг завжди був предметом цікавості та непорозумінь. Деякі вважають цю техніку страшною та екстремальною. Інші ж обдумано практикують її, щоб додати перчинки у свій інтимний досвід.  

Що таке фістинг?  

Фістинг — це сексуальна практика, яка передбачає поступове введення всієї руки в піхву або анус партнера.  

Однією з думок щодо фістингу є те, що це болючий і небезпечний процес. Хоча потенційні ризики дійсно є, їх можна звести до мінімуму за допомогою належної підготовки, спілкування та техніки.  

Важливий аспект — це глибоке розуміння власного тіла та увага до тіла партнера. Ці знання мають ключове значення для того, аби забезпечити комфорт і задоволення, а також мінімізувати ризик травмування під час акту.   

Досліджуйте своє тіло різними способами:  

 • Теоретично. Вивчайте будову і функції піхви або ануса, а також розташованих поблизу м'язів і тканин. Це допоможе вам краще зрозуміти свої відчуття і виявити будь-який потенційний дискомфорт або ускладнення, якщо вони з’являться. 
   
 • Практично. Тіло кожної людини має свої особливості — і тільки ви можете з’ясувати, що вам до вподоби. Пізнавайте себе через мастурбацію, розмови з партнером та використання іграшок. Подумайте, що нового ви хотіли б спробувати — відверто та без упереджень. Визначте власні межі та обговоріть це з партнером.  

Будь-які побоювання або сумніви щодо фістингу — це абсолютно нормально. Морально налаштуйтеся на поступове заглиблення в процес. Будьте терплячі до себе і свого партнера та пам'ятайте, що може знадобитися час і практика, щоб знайти техніку, яка підходить саме вам. 

Різновиди фістингу 

Залежно від ваших бажань ви можете практикуватися різними способами: самостійно чи з партнером. Серед основних типів фістингу варто виокремити чотири:   

 • Вагінальний — найпоширеніший різновид, що передбачає введення руки або кулака в піхву. Жінка може дістати максимальне відчуття «наповнення» з одночасною стимуляцією точки G.  
   
 • Анальний — різновид для гострих відчуттів та любителів експериментів. Підходить як для жінок, так і для чоловіків. Оскільки в анусі сконцентрована велика кількість нервових закінчень, вплив на цю зону може бути особливо приємним. Однак є кілька нюансів: такий фістинг вимагає ретельної підготовки та захисних заходів. Наприклад, використання латексних або нітрилових рукавичок для легкого та чуттєвого проникнення.  
   
 • Подвійний. Відбувається одночасне введення двох рук у піхву та анус. Така сексуальна практика є найскладнішою у виконанні, тож вимагає високого рівня довіри та комунікації, а також досвіду партнерів у попередніх двох практиках. З огляду на потенційні ризики дуже важливо діяти повільно й уважно та слідкувати за реакцією партнера.  
   
 • Футфістинг — це введення у вагіну або анус стопи ноги. Менш поширений, однак деякі пари практикують його, щоб дістати нові емоції, розширити особисті кордони та відчути новий рівень інтимності. Через більший розмір і менш точний контроль у порівнянні з рукою футфістинг несе більший ризик травм і ускладнень.   

Подекуди можуть траплятися й інші варіації фістингу. До прикладу — БДСМ-фістинг. Ви можете заходити так далеко, наскільки комфортно вам та вашому партнеру. Проте основою будь-яких сексуальних ініціатив має бути згода обох, спілкування та емоційна близькість.  

Як підготуватися до фістингу?  

Рішення про перший фістинг має бути зважене та обмірковане обома учасниками процесу. Якщо у вас виникло бажання спробувати — не бійтеся сказати партнеру про це! Можливо, ця ідея запалить іскру бажання та зблизить вас ще більше. Пофантазуйте разом, опишіть словами процес та з’ясуйте, який різновид фістингу ви хотіли б спробувати.  

Обов’язково переконайтеся, що ваша половинка хоче цього так само, як і ви. Фістинг може принести шалене задоволення за умови добре продуманої підготовки та сильного бажання двох. Жодне із цих двох параметрів не можна виключити, тож будьте готові до відвертої розмови. 

Отже, щойно ви наважилися втілити задумане в життя, починайте підготовку. 

 1. Створіть комфортну атмосферу. 
  Аби ви легко змогли розслабитися, потрібно подбати про зручність місця для інтиму. М'яке освітлення, зручна постільна білизна та ненав’язлива фонова музика — це початковий набір для будь-яких експериментів.  
 2. Поступово досліджуйте одне одного.  
  Почніть із добре знайомих практик — масажу, петингу та оральних пестощів. Не поспішайте, щоб досягнути однакового рівня збудження. Дійте поетапно та коментуйте свої відчуття в процесі.  
 3. Використовуйте іграшки. 
  Деякі іграшки спеціально розроблені для розслаблення м'язів в інтимних зонах. Почніть із маленьких розмірів та поступово збільшуйте. Так ви зможете зняти напругу та підготувати тіло партнера до фістингу. Обов’язково додайте потрібну кількість змазки для додаткового комфорту. Лубриканти Durex® представлені на силіконовій та водній основі — вибирайте те, що вам до вподоби.  
 4. Виберіть зручну позу. 
  Головне правило фістингу — це комфорт. Поза не має бути надто складною, адже техніка сама собою вимагає значних зусиль. Спробуйте декілька та визначте ту, що допомагає вам максимально розслабитися. 
  • Місіонерська. Партнер, що прийматиме фістинг, лежить на спині із розставленими та зігнутими в коліна ногами.
  • «69» — найкраще виконувати лежачи збоку для комфортного доступу.
  • «Доггі-стайл». Чудово підходить як для анального, так і для вагінального фістингу. Достатньо стати рачки та широко розвести ноги. 
 5. Надягніть рукавички. 
  Анус та піхва є достатньо чутливими зонами, де підтримується делікатний баланс мікрофлори. М'яка і гладка поверхня рукавичок діє як захисний бар'єр, мінімізує тертя і запобігає потенційним травмам, які можуть виникнути під час контакту шкіра до шкіри. Після завершення фістингу рукавички можна легко зняти та утилізувати, що спрощує гігієнічну процедуру після заняття. 

З метою гігієни та підвищення комфорту для практики анального фістингу деякі люди завчасно роблять клізму. Однак тут варто орієнтуватися на власні відчуття. Якщо це допоможе вам розслабитися та почуватися впевненіше, тоді така підготовка буде корисною.  

Як робити фістинг?  

Безпосередній процес фістингу відбувається поступово. Не варто робити різкі рухи — це може завдати болю вашому партнеру. Щоб отримати задоволення або подарувати його вашій половинці, дійте за визначеним планом. 

Вводьте руку повільно 

Це дасть змогу м'язам сторони, що приймає фістинг, розслабитися і пристосуватися до нового розміру. Спостерігайте за реакцією та запитуйте про відчуття. Не варто продовжувати проникнення, якщо виникає біль. У такому разі змініть тактику — спробуйте інші різновиди пестощів, щоб досягнути достатнього рівня збудження. 

Робіть неглибокі обертальні рухи 

Дайте партнеру звикнути до нового відчуття «наповнення». Після цього повільно рухайте рукою по колу, щоби простимулювати ерогенні зони. Ця техніка відкриває нові межі задоволення та мінімізує дискомфорт.  

Додайте прискорені рухи вперед-назад 

Щойно ви помітите, що ваш партнер дістає задоволення від процесу, можна пришвидшуватися. Комбінуйте обертання долоні із лінійними рухами вперед та назад. Регулюйте темп відповідно до бажань та реакції того, хто отримує пестощі.  

Контролюйте кількість лубриканта 

Під час практики фістингу обов’язково треба слідкувати за наявністю змазки. Без неї партнеру може стати боляче внаслідок тертя. Використовуйте достатню кількість лубриканта на водній або силіконовій основі. Повторно наносьте її за потреби, щоби підтримувати плавність процесу й рівень задоволення. 

Досліджуйте тіло партнера 

Фістинг — це інтимна подорож, яка покращується від неквапливого темпу. Одночасно використовуйте додаткові форми стимуляції, наприклад, можна пестити інші ділянки геніталій — клітор або яєчка. Це посилить відчуття та допоможе досягнути піку швидше.  

Фістинг: переваги та ризики  

Хоча фістинг подобається не всім, такий різновид сексуальної активності може забезпечити низку фізичних та емоційних переваг для тих, хто вирішив зайнятися ним. Водночас важливо знати про потенційні ризики та проблеми, пов'язані із цією практикою. 

Переваги 

 • Посилення близькості. Фістинг сприяє глибокому почуттю довіри та зв'язку між партнерами, адже це новий сексуальний досвід, який розділяють лише двоє. 
   
 • Нові враження. Такий акт може забезпечити унікальні та інтенсивні фізичні відчуття, включно з відчуттям наповненості, тиску та задоволення. Це значно відрізняється від того, що зазвичай відчувають під час інших різновидів інтиму.  
   
 • Дослідження свого тіла. Практика фістингу — це можливість для деяких пар дослідити свої сексуальні кордони, кинути виклик своїм обмеженням і відкрити для себе нові аспекти своєї сексуальності. 

Ризики  

 • Травми. Під час цієї практики можливі травмування піхви або ануса, включно з тріщинами, розривами та перфорацією товстої кишки. Ці ризики можна мінімізувати, якщо використовувати правильну техніку, змазку та підтримувати спілкування. 
   
 • Інфекція. Ризик інфікування може підвищитися, якщо на руці або в піхві чи анусі є порізи або подразнення. Дотримання правил гігієни та використання рукавичок — дієві способи захиститися. 

Розтягнення. Хоча піхва та анус дуже еластичні, є ймовірність втрати пружності м’язів, якщо акт виконується занадто сильно та часто без достатньої підготовки. Спеціалісти рекомендують займатися глибоким фістингом не частіше, ніж 2-3 рази на місяць.  

Фістинг — це завжди про обопільну згоду партнерів, чітку комунікацію та домовленість про межі та вподобання. Визначте стоп-слово або коментуйте свої відчуття за шкалою від 1 до 10. Через відверте обговорення та розуміння тіла партнера ця практика може додати гострих відчуттів у ваш інтим та вивести пару на новий рівень близькості.  

Перевагою є також те, що участь у фістингу може брати як жінка, так і чоловік. Пізнавайте тіло одне одного крок за кроком та обмінюйтеся приголомшливими відчуттями.  

Джерела 

 1. https://www.healthline.com/health/healthy-sex/vaginal-fisting#takeaway 
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1744939/pdf/v080p00469.pdf
 3. https://bespokesurgical.com/2021/04/19/anal-fisting-guide/  

Більше про кохання