Шибарі: з чого почати? Знайомство з мистецтвом зв'язування

Що таке шибарі?  

Стаття призначена для аудиторії 18+  

Шибарі (shibari), або сибарі — це японська техніка зв'язування, яка згодом перетворилася на популярну еротичну практику бандажу. Шибарі приваблює не лише тим, що дозволяє реалізувати сексуальні фантазії про покірність чи домінування, а також своєю особливою чуттєвістю та естетикою. 

У цій техніці бандажу використовуються мотузки та різні типи вузлів. Комбінуючи петлі, витки та вузли, що затягуються і не затягуються, майстер шибарі створює обв'язки (їх також називають патерни) різного ступеня складності. 

Зв'язування може відбуватися у кілька етапів: 

 1. Фіксація рук та ніг. 
 2. Скріплення зв'язаних кінцівок між собою чи з тілом. 
 3. Підвішування на мотузках до стелі (вимагає високої майстерності), іноді прив'язування до меблів. 

Щоб спробувати себе в ролі майстра шибарі, потрібні як мінімум базові знання анатомії людини, вправність та суворе дотримання правил безпеки. Адже один невиважений рух чи неправильний вузол — і ваш партнер ризикує отримати серйозну травму. 

Які бувають види шибарі? 

В арсеналі досвідченого шибарі-майстра безліч способів зв'язування людини. Одні підходять лише для зв'язування в ліжку, сексу чи пестощів, другі — для підвішування, треті — настільки складні, що вимагають багато годин клопіткої праці та більше нагадують витвори мистецтва. 

Але для початку можна освоїти кілька простих і популярних варіантів, як зв'язати дівчину чи хлопця: 

 1. Текубі шибарі — зв'язування рук. Початковий етап більшості складніших обв'язок. 
 2. Теусіро шибарі — зв'язування рук за спиною. Нескладна обв'язка, з якою можна експериментувати у сексі. 
 3. Асикубі шибарі — зв'язування щиколоток. Базова обв'язка, яка може стати основою складніших фігур. 
 4. «Матанава» — обв'язка стегон. Цю техніку можна використати самостійно, без участі партнера. Матанава обплітає стегна та область геніталій, стимулюючи чутливі зони. 
 5. «Рибка», або «Карада» — обв'язка всього тіла. Ця техніка виглядає, як «мотузкова сукня» чи боді, що обвиває тулуб. Іноді таку обв'язку носять під одягом. 

Загалом техніка відкриває майже необмежені можливості для фантазії. Головне — бажання обох партнерів та вправність пальців. 

Мотузки в мистецтві зв'язування 

Для шибарі важлива не тільки правильна техніка бандажу, а й вибір мотузки. Перший шнур, що потрапив під руку, може виявитися не тільки коротким, але й небезпечним: занадто тонка мотузка впивається в тіло і натирає, а жорсткі синтетичні волокна не тримають вузли та дряпають шкіру. 

Тому мотузки для шибарі мають бути: 

 • м'якими та гладенькими на дотик, бажано з натуральних волокон (бавовни, шовку або джуту, що пройшов спеціальну обробку); 
 • не менше 6 мм у діаметрі; 
 • 7-10 метрів завдовжки.  

Для початківців вистачить одного відрізку мотузки. Але якщо ви плануєте розширювати поле експериментів еротичного зв'язування, потрібен комплект із 5-10 мотків. 

Крім того, якщо ви користуєтеся мотузками у сексі, то за ними потрібно правильно доглядати. Після сеансу шнури необхідно просушити та за необхідності продезінфікувати — злегка обпалити (джут) або прогріти в духовці на низькій температурі (шовк). Воду мотузки з натуральних волокон не люблять, тому не варто їх прати без потреби. А якщо мотузка пересохла, її можна змастити олією. 

Правила безпеки 

З чого розпочати шибарі? Перш ніж застосовувати будь-які обв'язки на практиці, обов'язково освіжіть свої знання з фізіології та анатомії людини. Це допоможе уникнути багатьох серйозних помилок та не нашкодити партнеру. Також розпитайте партнера про стан його здоров'я: за наявності травм, проблем із хребтом або кровопостачанням багато технік шибарі можуть бути протипоказані. 

Також дотримуйтеся базових правил безпеки: 

 • не вживайте перед зв'язуванням алкоголь і наркотичні засоби; 
 • не використовуйте петлі, що затягуються, адже вони можуть перетиснути кінцівки або важливі кровоносні судини; 
 • не робіть обв'язку на шиї, уникайте тугих петель у зоні молочних залоз та лімфовузлів; 
 • якщо робите обв'язування в області геніталій, слідкуйте за натягом мотузки та використовуйте лубрикант, щоб знизити тертя; 
 • переконайтеся, що у вас під рукою є гострогубці (кусачки) та ніж, щоб швидко зняти пути за необхідності, а також джгут, бинт і аптечка для першої допомоги; 
 • уважно спостерігайте за партнером, якщо йому погано чи дискомфортно, негайно припиніть зв'язування. 

Як зв'язати дівчину чи хлопця: покрокова інструкція 

 1. Заздалегідь обговоріть свої сексуальні фантазії з партнером, запитайте про його бажання та вподобання. Сюрпризи зі зв'язуванням — погана ідея. 
 2. Продумайте етапи та схему бандажу. Це важливо, тому що пози та обв'язки шибарі не універсальні: одні підходять для сексу, інші — лише для пестощів. 
 3. Починайте з простого, наприклад, обв'язування зап'ясть або зв'язування рук за спиною. 

Отже, як правильно зв'язати руки? Давайте розглянемо два базові способи: 

 • Обв'язування зап'ясть. Спочатку формуємо петлю і надягаємо на руки, складені долонями одна до одної. Потім затягуємо її та закріплюємо кількома вузлами навколо довгого кінця шнурка. 
 • Обв'язування «Бабка». Зі складеної вдвічі мотузки формуємо дві петлі, що нагадують бантик. Потім надягаємо петлі, майже як лямки рюкзака, на плечі. Робимо ще 4-5 обхватів подвійними петлями, фіксуючи руки за спиною. На кистях закріплюємо петлі вузлом. 

Використовуючи будь-який зі способів еротичного зв'язування шибарі, не забувайте прислухатися до відчуттів партнера. Адже найважливіше, щоб усі отримали насолоду від процесу. 

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Більше про кохання