Iграшкові війни: які секс-девайси підійдуть для двох

Сексуальні іграшки для пари: як підігріти стосунки

Стаття призначена для аудиторії 18+ 

Аби підібрати інтимну іграшку для двох, потрібно спочатку розібратися в особливостях і відмінностях еротичних іграшок для дорослих. Подумайте про сценарії, в яких ви хочете використовувати іграшку. Наскільки вона має бути багатофункціональною? Дозвольте вашим фантазіям підказати і проаналізуйте свій попередній досвід фізичного контакту в парі та наодинці. Хотіли б спробувати помастурбувати у воді? Чи є у вас  алергія на певний матеріал? Подобається легка чи інтенсивна стимуляція? Усі ці чинники впливають на вибір іграшки. 

Вибираємо сексуальні іграшки для пари 

Різновидів секс-іграшок є дуже багато. Важливо звертати увагу на безпеку матеріалу і процесу експлуатації. Але поставтеся до вибору іграшки з легкістю та цікавістю. Адже її основне завдання — це допомогти вам отримати задоволення. Тож які інтимні товари пропонують секс-шопи для сімейних пар? 

 1. Вібратор 

Вібратор — найпоширеніший різновид еротичних іграшок для дорослих. Це загалом будь-яка секс-іграшка з одним або кількома вібромоторами. 

 • Віброкуля. Це вібратор маленьких розмірів з простим керуванням. Підходить для зовнішньої стимуляції. Його можна прикладати до вульви, сосків, мошонки і голівки пеніса. Зазвичай віброкуля не підходить для внутрішньої стимуляції. Однак якщо іграшка трохи більша і має загнуту голівку, вона розрахована і для вагінального проникнення. Але в жодному разі не можна використовувати віброкулю для анальної стимуляції.  
 • Вібратор з одним відростком. Можуть відрізнятися за товщиною. Бувають прямі та вигнуті. Другий тип зручніший для стимуляції передньої стінки піхви. Такий вібратор використовується або зовні, або всередину. Одночасної стимуляції різних точок не вдасться досягти.  
 • Віброяйце. Назва іграшки походить від її округлої форми. Віброяйце вводиться вагінально. Залежно від моделі ви можете перемикати режими вібрації на кінчику хвостика, за допомогою пульта або через додаток на смартфоні. Наприклад, для різноманітності пультом може керувати ваш партнер. З такою іграшкою можна експериментувати навіть у людному місці. Стримати емоції важко, але дуже захопливо. 
 • Вібратор-кролик. Це чудовий варіант, якщо ви хочете отримати подвійну насолоду. Іграшка має два відростки — вагінальний і кліторальний. Завдяки цьому вона одночасно стимулює голівку клітора і його внутрішню частину. У деяких вібраторах-кроликах можна перемикатися між відростками. Таким чином, ви матимете універсальну іграшку і використовуватимете за бажанням для різних зон стимуляції. 
 • Вібромасажер тіла або «мікрофон». Спочатку цей тип вібраторів був створений для масажу м'язів спортсменів. Однак їх можна використовувати і для зовнішньої стимуляції ерогенних зон. Але краще робити це через щільний одяг через високу потужність іграшки. Навряд чи підійде для людей з високою чутливістю. 
 1. Вакуумні кліторальні стимулятори

За назвою можна здогадатися, що іграшка призначена виключно для стимуляції голівки клітора. Вакуумний стимулятор має невеликий отвір, який немов всмоктує і відпускає голівку клітора по черзі. Ритмічні імпульси повітря імітують оральні ласки. Це класний варіант сексуальної іграшки для пари, яку можна використовувати під час вагінального сексу, щоб посилити відчуття. 

 1. Ерекційні кільця 

Ця інтимна іграшка просто створена для задоволення двох людей. Кільце одягається на ерегований член, стискаючи його. Завдяки цьому сповільнюється відтік крові, що збільшує і подовжує ерекцію. З цієї ж причини не можна використовувати іграшку більш ніж на 30 хвилин. 

Є варіанти кілець, що одягаються навколо мошонки з таким самим принципом стиснення. А ще бувають ерекційні кільця з вібрацією, що обов'язково оцінить також ваша половинка.  

 1. Анальні іграшки 

 • Анальні пробки. Пробку можна використовувати для мастурбації. Або ж іграшка може допомогти підготуватися до анального сексу. Якщо залишити пробку в прямій кишці та перейти до вагінального проникнення, вона сприятиме звуженню вагіни та може відкрити звичні пози по-новому. Пробки часто бувають із хвостиками, тому стануть цікавим елементом рольової гри. 
 • Анальні вібратори. Це може бути різновид анальної пробки з вібромотором. Або це окрема анальна іграшка зі знімною віброкулею, яку також використовують для зовнішньої стимуляції. 

У жодному разі не можна вводити в анус нічого, що не має стопера. Якщо відсутній обмежувач, іграшка поступово засмоктуватиметься далі і може становити небезпеку для вашого здоров'я. 

Правила безпечного використання еротичних іграшок для дорослих

Будь-які захворювання, що передаються статевим шляхом (далі — ЗПСШ), можуть передаватися через спільну сексуальну іграшку для пари. Це стосується ЗПСШ, які поширюються через рідини організму і через контакт «шкіра до шкіри». 

Якщо на секс-іграшці людини із ЗПСШ, що передається через рідину, є кров, сперма, виділення з піхви або інша рідина тіла, а потім секс-іграшка контактує зі слизовими оболонками іншої людини, остання може заразитися вірусом. 

Не тільки ЗПСШ можуть передаватися через секс-іграшки. Для жінок також існує ризик отримати бактеріальний вагіноз або інфекцію сечовивідних шляхів. Навіть якщо в іншого користувача інтимною іграшкою немає жодної з цих інфекцій, його особисті бактерії можуть «не підходити» для вашого вагінального середовища, внаслідок чого буде порушено рН у піхві, що може призвести до захворювання. 

Ви навіть можете стати самі для себе носієм захворювання. Скажімо, у вас бактеріальний вагіноз, і водночас ви користуєтеся вібратором. Однак не чистите його належним чином. Ви приймаєте антибіотики для лікування інфекції, і проблема зникає. А потім знову користуєтеся секс-іграшкою, яка не була ретельно оброблена. Цілком можливе повторне зараження. Те саме стосується бактеріальних ЗПСШ. Наприклад, якщо у вас вагінальна гонорея, і спершу ви використовуєте іграшку вагінально, а потім відразу користуєтеся нею для стимуляції анального отвору. У такому разі ви можете заразитися анальною гонореєю. 

Чи можете ви передати ЗПСШ через секс-іграшку, частково залежить від того, чи правильно ви очищаєте її. 

Як правильно очистити секс-іграшки

Незалежно від матеріалу вашої іграшки, ви повинні мити її перед кожним використанням і після. Спосіб очищення залежить від матеріалу. Переконайтеся, що мило ніжне і без запаху. Ароматизатори та агресивні хімічні речовини можуть подразнювати ваші статеві органи. Зазвичай у кожному секс-шопі ви знайдете спеціальний засіб для догляду за сексуальними іграшками. 

Матеріал 

Пористість 

Як очищати 

Інші примітки щодо використання 

Силікон 

Непористий 

Теплою водою з милом. 

Також можна використовувати гарячу воду (окріп). 

Не використовуйте змазку на силіконовій основі. 

Скло та нержавіюча сталь 

Непористий 

Теплою водою з милом. 

Також можна використовувати гарячу воду (окріп). 

 

Скло може бути чутливим до перепадів температури, тому після кип'ятіння іграшки дайте їй охолонути природним шляхом. 

Боросилікатне скло 

Непористий 

Теплою водою з милом. 

Більшість цих іграшок водостійкі, а не водонепроникні. Не занурюйте їх під воду. 

Еластомер, латекс, желейна гума 

Пористий 

Водою кімнатної температури і намиленою серветкою або губкою. 

Навіть якщо це ваша індивідуальна іграшка, її слід використовувати з презервативом. 

 

Не забудьте висушити іграшку, тому що бактерії люблять вологу. Просто промокніть іграшку чистим рушником або залиште сушитися на повітрі. У більшості випадків кожна еротична іграшка для дорослих продається в індивідуальному атласному або шовковому мішечку, який чудово підійде для її зберігання. 

Секс-іграшки, виготовлені з комірчастих матеріалів, мають маленькі крихітні мікроскопічні отвори, які можуть містити бактерії, пил, мило і парфуми і після очищення. Навіть мило і вода не можуть очистити пористі секс-іграшки на 100%. 

Для більшої впевненості перед використанням ви можете одягати на секс-іграшку презерватив. Якщо ви використовуєте латексні презервативи, використовуйте силіконовий гель-змазку або лубрикант на водній основі. Гель-змазки на масляній основі погіршують цілісність презерватива і створюють мікроскопічні отвори.  

Слід визнати, що для секс-іграшок, які не мають фалічної форми, надягати презерватив зверху не дуже зручно. Для деяких інтимних іграшок для двох найкращим варіантом буде придбати окрему іграшку для кожного користувача.  

Джерела 

 1. Healthline. Everything You Need to Know About Sex Toys and STIs. By Gabrielle Kassel. Medically reviewed by Janet Brito, Ph.D., LCSW, CST.
 2. Health. 15 Vibrator Facts Everyone Needs to Know. By Ashley Mateo. Medically reviewed by Renita White, MD.

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Більше про кохання