Все пройде гладко

Використання гелю-змазки 

Стаття призначена для аудиторії 18+  

Багато хто вважає, що лубрикант потрібен тільки в тому разі, коли природної змазки недостатньо. Але чи це правда? Ми зібрали максимум інформації про різні типи лубрикантів і про те, як користуватися змазкою, щоб дістати ще більше задоволення.  

Для чого потрібна інтимна змазка? 

Лубрикант, також змазка — це спеціальна рідина або гель, які наносяться на інтимні зони, щоб зменшити тертя. Це робить дотики легшими, ковзаючими й допомагає уникнути можливого дискомфорту під час сексу. 

Інтимну змазку використовують у двох випадках. 

 1. Щоб уникнути дискомфорту та сухості  

У кожного є природна змазка, яка виділяється внаслідок сексуального збудження. Але її може бути недостатньо з різних причин: 

внаслідок сильного або тривалого стресу;  

 • як побічний ефект після приймання деяких ліків; 
 • у разі менопаузи та годування груддю;  
 • через стан здоров'я і гормональні зміни.  

У такі моменти лубрикант може бути дуже ефективним. Він поповнює нестачу природної змазки та робить ласки приємнішими, а проникнення — комфортнішим.  

 1. Щоб дістати більше задоволення  

Але проблеми із сухістю — не єдина причина спробувати змазку. Лубрикант просто може зробити близькість кращою. 

 • Допоможе зменшити неприємні відчуття під час занадто бурхливого або анального сексу. 
 • Стане в пригоді під час прелюдії та мастурбації для більш ніжних і збудливих дотиків.   
 • Може надихнути на експерименти. Еротичний масаж, незвичайні ласки й відчуття — зі змазкою пробувати нове простіше. 

У 2009 році в Університеті Індіани провели дослідження, у якому взяли участь 2453 жінки. Його учасниці повідомили, що понад у 70 відсотках випадків додаткова змазка робила секс приємнішим.  

Головне — вибрати відповідну і правильно користуватися.  

Основні типи лубрикантів 

Перше й найважливіше, що може вплинути на ефективність і враження від застосування лубриканту — основний інгредієнт у складі. Залежно від цього виділяють три типи лубрикантів:  

 • на водній основі;  
 • на олійній основі; 
 • на силіконовій основі.   

Докладніше розглянемо плюси й мінуси кожного типу. 

Змазка на водній основі  

Це легкий і універсальний лубрикант, який можна використовувати з презервативами й секс-іграшками. Він не вступає в реакцію з латексом і силіконом. Така змазка підходить для пестощів, прелюдії, сексу й масажу.   

Головний мінус водного лубриканта — його потрібно наносити повторно. Але цю проблему може вирішити спеціальний водний спрей, який подовжує дію змазки.  

Завдяки легкій формулі такий лубрикант: 

 • не залишає слідів на тілі, ліжку та одязі; 
 • легко змивається;  
 • за відсутності додаткових ароматизаторів або добавок підходить для чутливої шкіри.  

У Durex є різні змазки на водній основі. Серед них — інтимний гель-змазка Durex® Naturals. Він складається з інгредієнтів натурального походження, не містить олій або силіконів і не подразнює чутливу шкіру. 

Змазка на олійній основі 

Лубрикант на олійній основі сохне не так швидко, як водне мастило, і відмінно ковзає. Але є три важливі нюанси, які потрібно знати: 

 • Олії руйнують латекс, тому таку змазку не можна використовувати з презервативами. Те саме стосується масажних олій.  
 • Олії можуть пошкодити поверхню силіконових секс-іграшок. Це шкодить не тільки самій іграшці, а й тому, хто нею користується. Бо в тріщинках і нерівностях більше можливостей для розмноження бактерій. Тому не варто поєднувати олії та силікон.  
 • Змазки на олійній основі можуть залишати сліди на постільній білизні та одязі. Також вони змиваються складніше, ніж змазки на водній основі. 

Крім того, такий лубрикант може спричинити подразнення в разі індивідуальної непереносимості. 

Змазка на силіконовій основі 

Силіконовий лубрикант об'єднує найкращі властивості двох попередніх типів. Він надає легке ковзання, довго тримається на шкірі та підходить для використання з латексними презервативами. 

Змазка на силіконовій основі густа і блискуча. Вона недовго сохне й не вбирається у шкіру, тому ефект триває набагато довше. Саме такий лубрикант найкраще підходить для анального сексу. А також для тих, хто не любить перериватися в процесі, щоб нанести новий шар.   

Але будьте обережні: силікон у складі лубриканта може вступати в реакцію із силіконовими секс-іграшками. Тому в таких випадках краще замінити силіконовий лубрикант змазкою на водній основі.  

Отже, якщо хочете дістати тривалий і шовковисто-гладкий ефект, зверніть увагу на засіб на основі силікону. Наприклад, інтимний гель-змазку DUREX® Real Feel. 

Підіб'ємо підсумки в таблиці: 

Основа змазки 

Водна 

Олійна 

Силіконова 

Довгий ефект 

 

+ 

+ 

Сумісність із презервативами 

+ 

 

+ 

Сумісність з іграшками 

+ 

 

 

Не залишає слідів 

+ 

 

 

 

Як користуватися змазкою правильно? 

Ми зібрали кілька правил і підказок, як використовувати лубрикант, щоб секс пройшов чудово. 

 1. Як наносити змазку? 

Нанесіть лубрикант на місця найбільшого тертя або просто на тіло, щоб зробити своєму партнеру або партнерці збудливий масаж.  

Підказка: якщо вибрати зігріваючий інтимний гель-змазку Durex® Play Warming або інтимний гель-змазку Durex® Play Tingling з ефектом морозного поколювання, можна посилити ефект і дістати нові відчуття. 

Водночас не забувайте: 

 • Не можна використовувати змазку на олійній основі з латексними презервативами й секс-іграшками із силікону.  
 • Змазка на силіконовій основі зазвичай не сумісна із силіконовими іграшками. 

Це стосується застосування гелів Durex® і лубрикантів інших виробників. 

 1. Скільки змазки потрібно? 

У цьому питанні немає обмежень — наносьте стільки змазки, скільки подобається.   

Єдиний виняток — перший раз. Якщо пробуєте новий лубрикант або загалом використовуєте змазку вперше, почніть із невеликої кількості. Акуратно нанесіть засіб на поверхню шкіри й розподіліть кінчиками пальців. Якщо через деякий час ви не відчуєте дискомфорту або симптомів алергії, не соромтеся — додавайте більше. 

 1. Як використовувати змазку і презервативи?  

Здебільшого лубриканти Durex® сумісні з презервативами. Але краще зайвий раз переконатися і перевірити інформацію на упакуванні.  

Якщо на етикетці вказано, що засіб можна використовувати з презервативами, сміливо наносьте змазку. Для цього спочатку одягніть презерватив, а потім додайте змазку на зовнішній його бік.  

Важливо! Остерігайтеся змазок на олійній основі. Як правило, вони руйнують латекс — матеріал, з якого виробляють більшість презервативів. Це може збільшити ризик заразитися захворюванням, що передається статевим способом, або призвести до небажаної вагітності. 

 1. Змазка й оральний секс 

Багато лубрикантів на водній основі підходять для орального сексу. Проте перед застосуванням краще перевірити, що до складу не входить лідокаїн або бензокаїн. 

А ось змазку на олійній основі використовувати не варто. Якщо проковтнути її, то можна зіткнутися з нудотою, блювотою або діареєю.  

Також деякі лубриканти можуть виявитися не надто приємними на смак. Тому для орального сексу краще вибрати спеціальну змазку. Наприклад, інтимний гель-змазку Durex® Play Saucy Strawberry. Він стане приємним доповненням до орального сексу завдяки полуничному аромату та смаку. 

 1. Як і скільки зберігати змазку? 

Зберігайте лубрикант далеко від прямих джерел тепла або сонячного світла. Найкраще — у шухляді тумби біля ліжка або в шафі. Також подбайте, щоб змазка не потрапила до дітей або хатніх тварин. 

Термін придатності засобу можна подивитися на упакуванні. А відкритий флакон, як правило, зберігається до 3 місяців.  

Сподіваємося, наша стаття допомогла вам відповісти на запитання про лубриканти й розібратися, як користуватися змазкою правильно. Ознайомтеся з нашим повним асортиментом, пробуйте різне і відкривайте нові межі сексуальної насолоди. 

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями.  

Джерела 

 1. Health. How to Use Lube for Better Sex. By Carley Millhone. Medically reviewed by Sanaz Ghazal, MD. 
 2. Indiana University. Studies About Why Men And Women Use Lubricants During Sex 
 3. World Health Organization. Use and procurement of additional lubricants for male and female condoms: WHO/UNFPA/FHI360. 
 4. International Society for Sexual Medicine. What is a lubricant?

     Більше про кохання