Петинг: що це таке та як ним займатися

Що таке петинг?

Стаття призначена для аудиторії 18+ 
 

Що ви чули про петинг? Це важлива частина сексуального життя, хоча його часто недооцінюють, нехтуючи взаємними пестощами.  

Значення слова «petting» пов'язане з англійською to pet — «пестити», «балувати». Спочатку так називали пестощі домашніх улюбленців. Згодом слово набуло нових значень, зокрема сексуального характеру. Сьогодні для більшості петинг — це відверті ласки без безпосереднього проникнення. 

До петингу належать і ніжне погладжування тіла через одяг, і пристрасні обійми, і еротичний масаж, і взаємна мастурбація. Якщо вміло їх застосовувати, знати вподобання та ерогенні зони партнера, тілесні ласки можуть приносити не менше задоволення, ніж статевий акт. 

Види петингу  

Петинг умовно поділяють на три види: 

 1. Некінг — сексуальні пестощі вище пояса, які не передбачають стимуляцію статевих органів. Ця форма петингу особливо подобається тим людям, у кого особливо чутливі зони на шиї, плечах, грудях і животі. 
 2. Поверхневий петинг — це інтимні ласки в одязі. Найбільш безпечний і водночас романтичний варіант петингу. 
 3. Глибокий (важкий) петинг — найгарячіша сексуальна практика, яка передбачає пестощі всього тіла, зокрема стимуляцію геніталій і використання секс-іграшок. 

Безпечні пестощі: як правильно займатися петингом 

 • Перед глибоким петингом ретельно мийте руки. Інакше можна занести інфекцію. 
 • Якщо ви не впевнені в партнері, пестити геніталії краще через спеціальну серветку або презерватив. А якщо їх немає під рукою — обмежтеся поверхневим петингом в одязі. 
 • Після того як торкалися партнера нижче пояса, не чіпайте свої статеві органи та не облизуйте пальці. Патогенні бактерії можуть потрапляти на слизову оболонку не лише за безпосереднього контакту, але й через руки. 
 • Не торкайтеся статевих органів після анальних пестощів. 
 • Щоб покращити ковзання та уникнути натирання під час стимуляції пальцями або секс-іграшками, використовуйте лубрикант. Але не намагайтеся замінити її слиною. По-перше, це не ефективно, а по-друге, негігієнічно: у роті також чимало бактерій. 

Як займатися сексуальними пестощами в одязі? 

Не поспішайте знімати одяг та переводити петинг в іншу площину. Адже його суть — у насолоді процесом, у передчутті, а зайвий натиск і поспіх можуть усе зіпсувати. 

Насамперед пестощі в одязі — гарний спосіб зрозуміти, чи хочете ви сексу з цією людиною. Якщо ви відчули дискомфорт під час обіймів або поцілунків у шию, то навряд чи вам принесе багато задоволення продовження в ліжку. 

Намагайтеся під час занять петингом говорити партнеру про свої вподобання, і своєю чергою прислухатися до його побажань. Наприклад, хтось збуджується від ляпанців та покусування, а комусь це неприємно.  

Експериментуйте, не зациклюйтесь на дотиках до шиї, грудей чи геніталій. Погладьте тильну сторону пальців і долонь, приділіть увагу колінам, щиколоткам та зовнішній стороні стегон, проведіть рукою по животу, під грудьми, легко помасажуйте потилицю. 

Починайте з ніжних дотиків подушечками пальців і погладжувань. До інтенсивних пестощів (пристрасних поцілунків, міцних обіймів, стискань, покусування і ляпанців) краще переходити поступово, чергуючи їх з легшими. 

Чи можна завагітніти під час петингу? 

«Чи можна завагітніти від петингу?» — питання, яке ставлять майже на кожному сайті або форумі, що присвячені темі сексу та гінекології. Така ймовірність є, хоч і невисока. Все залежить від нюансів. 

Якщо партнери просто пестять одне одного руками, завагітніти неможливо. У разі еякуляції на одяг, білизну, простирадло або тіло (але не в піхву) також немає ризику вагітності, оскільки сперматозоїди у звичайному середовищі швидко втрачають свою активність і рухливість. Для запліднення сперма має потрапити у піхву, а звідти — у цервікальний канал (шийку матки). 

Вагітність від петингу може настати у ситуації, якщо пальцями, на які потрапила сперма, стимулювати піхву жінки. У процесі сперматозоїди можуть переміститися в цервікальний канал і запліднити яйцеклітину. 

Щоб уникнути небажаної вагітності, дотримуйтеся простих правил: 

 • якщо на руки потрапив еякулят, то перш ніж продовжувати стимуляцію, ретельно протріть їх дезінфекційними серветками, а краще — помийте з милом; 
 • якщо сперма потрапила на тіло, швидко прийміть душ; 
 • якщо не впевнені, що обмежитесь лише петингом — обов'язково використовуйте презервативи. 

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

 

Більше про кохання