Тантричний секс: що це таке та як ним займатися

Що таке тантричний секс? 

Стаття призначена для аудиторії 18+ 

Тантричний секс — загадкова стародавня практика, овіяна флером романтики й екзотики. У чому її особливості? Які насолоди вона обіцяє? І що потрібно знати, щоб спробувати цю практику? 

Тантричне кохання — це ціла система різних практик, націлених на вивчення себе та свого тіла, сексуальне усвідомлення та досягнення єдності з партнером. Вони прийшли до нас зі Стародавньої Індії, ввібравши особливості індійського світогляду, вірувань і філософії. 

Тантричний секс не терпить поспіху — він довгий, повільний і чуттєвий, вимагає від партнерів концентрації на відчуттях та одне одному. Він не про швидке досягнення кульмінації або численні оргазми. У такої близькості немає мети, є тільки шлях, який може тривати кілька годин. 

У тантричних стосунках важлива увага до тіла, взаємна довіра та єднання, через які досягається сексуальне задоволення. Тому інтимна атмосфера, приготування та супутні практики мають не менш важливе значення, ніж сам акт чи тантричний оргазм.  

З чого розпочати вивчення тантри? 

Вчення тантри включає не лише сексуальні техніки, а й філософські аспекти, йогу, дихальні практики, медитації та багато іншого. 

Якщо не заглиблюватись у філософію, то починати знайомство з тантрою краще за допомогою тантричних вправ для жінок та чоловіків, які можна робити самостійно. Тобто спочатку готуємо себе та своє тіло, а потім за бажання залучаємо партнера. 

Ось кілька прикладів універсальних дихальних практик для чоловіків та жінок, які сприяють розслабленню: 

«4-7-8» 

 1. Глибоко вдихніть крізь ніс; 
 2. Видихніть ротом; 
 3. Вдихайте носом, рахуючи до 4; 
 4. Затримайте дихання та дорахуйте до 7; 
 5. Повільно видихайте ротом, рахуючи до 8. 
 6. Повторіть усі етапи 4 рази. 

«Вдих-видих» 

 1. Закрийте очі; 
 2. Глибоко вдихніть та видихніть 3 рази; 
 3. Подихайте у звичайному темпі кілька секунд; 
 4. Глибоко вдихніть і відразу видихніть на рахунок «раз»; 
 5. Вдихніть і видихайте, рахуючи до 2; 
 6. Продовжуйте робити вдихи та видихи, збільшуючи рахунок від 3 до 5. 

Робіть вправу протягом 10 хвилин.  

Тантричні практики для двох  

Тантра для пар передбачає тісну взаємодію між партнерами. Тому важливо, щоб обидві людини були готові та зацікавлені у процесі. Інакше нічого не вийде. 

Щоб налаштуватися, зняти скутість у парі, сконцентруватися і прибрати зайві думки, можна виконати тантричні практики для двох. 

 • Зоровий контакт 

Партнери сідають один навпроти одного і дивляться у вічі. Вправа триває кілька хвилин, але загалом, що довше — то краще. Головне, щоб обом було комфортно. 

 • Парна медитація 

Якщо обидва партнери освоїли медитацію, можна зробити цю практику спільною. Вона допоможе заспокоїтися, прибрати сторонні думки та посилити відчуття єднання. 

 • Тілесний контакт  

Партнери сідають спина до спини, намагаючись відчути серцевий ритм та дихання одне одного. Це надає енергії та, за словами практиків, сприяє зміцненню тантричного зв'язку. Ще один спосіб: один із партнерів лягає на бік, а другий обіймає його ззаду і щільно притискається. За кілька хвилин вони міняються місцями. У процесі важливо сконцентруватися на диханні, відчуттях у тілі та дотиках. 

 • Практика прийняття 

Один партнер лежить на спині, а другий сидить поруч і ніжно, неспішно торкається тіла своєї половики: гладить, проводить руками, ніби скульптор під час ліплення свого шедевра. 

 • Тантричний масаж 

Тантричний секс важко уявити без масажу, зокрема еротичного. Він — важлива частина прелюдії, яка потрібна для розкриття чуттєвості та зміцнення близькості між партнерами. У процесі можна експериментувати, використовуючи різні техніки, масажні олії або спеціальний гель. Головне, щоб партнерові було приємно. 

 • Тантричний поцілунок 

Партнери спочатку дивляться одне одному в очі, затримують дихання, а потім намагаються його синхронізувати (його вдих має збігатися з її видихом чи навпаки). Після цього вони цілуються в губи — настільки довго і чуттєво, наскільки вистачає сил і дихання. 

Як займатися тантричним сексом? 

Спочатку потрібно підготуватися — розслабитися, відволіктися від рутини та турбот. Для цього можна сходити на легку романтичну вечерю, виконати кілька тантричних практик або просто побути разом, концентруючись на партнері, а не на гортанні соцмереж або перегляді серіалів. 

Також важлива атмосфера. Легка музика, ароматичні свічки та олії, приглушене світло — все це допомагає налаштуватися на близькість. 

Важливе місце у тантричному сексі займають чуттєві пестощі, поцілунки, постійний тілесний і зоровий контакт з партнером, щоб відчувати його тіло, ритм серцебиття та дихання, стежити за зміною реакцій. 

Традиційна поза для тантричного сексу — яб-юм — дозволяє взаємодіяти дуже тісно, ​​глибоко та неквапливо. Чоловік сідає на підлогу або на ліжко та схрещує ноги (приблизно, як у «позі лотоса»). Жінка сідає на нього зверху, охоплює торс ногами та схрещує їх за спиною партнера. Для більшого комфорту можна підкласти подушку, а також використовувати лубрикант з охолоджувальним ефектом, адже тантричний секс триває довго. 

Але це лише одна поза. Тантра не обмежує фантазії. Пізнавайте себе, експериментуйте, отримуйте новий досвід, робіть своє сексуальне життя різноманітнішим та приємнішим. І не забувайте про бар'єрну контрацепцію, адже безпека — це головне. 

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Більше про кохання