Гаряча точка

Що ми знаємо про точку G у жінок і чоловіків? 

Стаття призначена для аудиторії 18+ 

Точка G — це особливо чутлива зона, стимуляція якої може викликати сильні приємні відчуття. Вона названа на честь німецького гінеколога Ернста Грефенберга — лікаря, який описав жіночу G точку ще в 1950 році. Але вона досі залишається однією з найтаємничіших інтимних зон.  

Наукові пошуки жіночої точки G   

Є різні думки й теорії:  

 • Одні вважають, що точка G у жінок не більше, ніж міф, поширений засобами масової інформації.  
 • Інші — що це скупчення нервів кліторальної cітки на стінці піхви. Тобто власне частина клітора.  
 • Треті стверджують, що це окрема ділянка з підвищеною чутливістю. 

Проведений у 2021 році огляд наукових досліджень на цю тему підтвердив неоднозначність отриманих даних. Наприклад, за результатами опитувань понад 60% жінок повідомили про наявність точки G. Але під час дослідження стінок піхви, зону зі збільшеною концентрацією нервових закінчень не вдалося визначити систематично. Анатомічні дослідження та вивчення зображень також дали суперечливі результати. 

Тож серед фахівців немає єдиної думки щодо природи цієї загадкової зони та місця, де вона розташована. Тема досі лишається дискусійною і потребує нових, більш ретельних досліджень. 

Чоловіча точка G або Р-точка 

З природою і місцем розташування чоловічої точки «джи» все набагато простіше і ясніше. Це передміхурова залоза або простата. Тому її також називають Р-точкою. 

Простата — це залоза розміром із волоський горіх. Вона є важливою частиною чоловічої статевої системи й бере участь у виробленні сперми. А саме — виділяє секрет, який допомагає просуванню сперматозоїдів.  

Навколо передміхурової залози багато нервових закінчень. Тому вона чутлива до тиску, який за правильного виконання може викликати сексуальне задоволення. 

Де розташована зона «джі» в хлопців і дівчат? 

Ми вже з'ясували, що жіноча й чоловіча точки G сильно відрізняються. Але де їх шукати і як виявити? 

Де розташована P-точка?   

На відміну від таємничої і часто невловної жіночої точки G, чоловіча простата цілком осяжна. Вона розташована трохи нижче сечового міхура, між стінкою прямої кишки і статевим членом, на глибині кількох сантиметрів від ануса. 

Відшукати точку P можна двома способами: внутрішньо й зовнішньо.  

 • Внутрішньо. Анус забезпечує найпряміший шлях простаті. До неї орієнтовно 5 см углиб, це приблизно на рівні першого суглоба, якщо у вас пальці середньої довжини. 
 • Зовні. Якщо перший варіант здається занадто екстремальним, можна «намацати» простату через промежину — ділянку між мошонкою та анусом.  

Як знайти жіночу точку G?  

Знайти ерогенну зону G у дівчини складніше. Вважається, що вона розташована на передній стінці піхви, за лобковою кісткою та уретрою, на глибині приблизно 5-6 сантиметрів.  

Щоб виявити точку G, прослизніть пальцем всередину піхви, зігніть його і зробіть рух, наче вабите когось. Повільно досліджуйте передню стінку і прислухайтеся до своїх відчуттів. Пробуйте різні зони, трохи лівіше або правіше, вище або нижче — не в усіх виходить знайти бажане відразу.   

Одні кажуть, що точка G схожа на невелику опуклість. Інші — що тканина тут інша й набухає під час натискання і погладжування. Також під час стимуляції цієї ділянки можуть виникати позиви до сечовипускання. Але не лякайтеся, зазвичай через кілька хвилин їх замінює відчуття збудження і сексуального задоволення.  

Але далеко не всі жінки можуть знайти заповітну точку. І не у всіх її стимуляція викликає приємні відчуття. Це нормально: усі ми різні, і в кожного можуть бути свої індивідуальні ерогенні зони. Крім того, те, що збуджує одну людину, не завжди працює з іншою. 

Як стимулювати чоловічу точку G? 

Отже, простата — чутливий орган, і його правильна стимуляція може викликати сильне сексуальне збудження і навіть оргазм. Водночас є різні способи пестощів. Якщо ви прагнете експериментів, найкраще спробувати один або кілька, щоб знайти той, що підходить саме вам. 

Способи інтимних ласк  

Можна використовувати пальці та секс-іграшки для безпосередньої стимуляції. Важливо діяти м'яко, регулювати глибину проникнення та інтенсивність тиску залежно від відчуттів.  

Іграшки відкривають більше можливостей і місця для фантазії — можна змінювати форму, тип і силу вібрації, а також стимулювати точку P самостійно. 

Також можна діяти через промежину, якщо прямий контакт не подобається вам або вашому партнерові. 

Важливо враховувати таке:  

 1. Стимуляція точки P підходить не всім. Усі ми різні, тому важливо вивчати свою сексуальність, щоб зрозуміти, що приносить більше задоволення. 
 1. Сексуальна орієнтація не впливає на те, чи підходять вам інтимні пестощі простати, чи відчуваєте ви від цього приємні відчуття, чи ні.  

Крім того, є медичні протипоказання до стимуляції простати. Краще уникати сексуальних пестощів точки P, якщо є тріщини та інші ушкодження ануса, геморой, проблеми із сечовим міхуром або будь-які інфекції статевих органів. Тому перш ніж експериментувати із цією чутливою зоною, проконсультуйтеся з лікарем.  

Як підготуватися?  

Аби все пройшло якнайкраще, потрібно трохи підготуватися.  

 • Краще сходити в туалет і прийняти душ безпосередньо перед ласками.  
 • Не варто одразу переходити до основної дії. Спочатку потрібно розслабитися і збудитися.  
 • І важливо використовувати змазку в процесі. Вона полегшить проникнення і допоможе зробити зовнішню стимуляцію приємнішою. 

У разі парних пестощів важливо, щоб нігті партнера були короткими і гладенькими. Також потрібно обов'язково вимити руки безпосередньо перед контактом з інтимними місцями.   

Для більшої безпеки та гігієни використовуйте також латексну рукавичку або надягніть на палець презерватив. Ну і звісно ж, трохи більше лубриканта, щоби поліпшити ковзання та уникнути дискомфорту.  

І найголовніше — обов'язково обговорюйте подібні ласки заздалегідь. Вкрай важливо переконатися, що ваш партнер також, як і ви, готовий до експериментів. Тому говоріть із ним чесно, відверто і ставтеся з повагою до його вибору. 

Стимуляція жіночої точки G  

Деякі жінки кажуть, що стимуляція точки G дарує більш інтенсивні та насичені оргазми. Хай там як, краще спробувати і скласти власну думку. 

Як стимулювати точку G самостійно? 

Один із найпростіших і найдоступніших способів — пестощі руками. Повільно рухайтеся пальцем передньою стінкою піхви, злегка натискаючи. Пестіть її круговими рухами або використовуйте техніку вгору-вниз — залежно від того, які рухи вас збуджують більше. 

Якщо не відчуваєте бажаного ефекту, спробуйте поекспериментувати з натисканням. Хтось полюбляє легші дотики, а хтось — досить інтенсивний тиск.  

А якщо під час стимуляції натиснути іншою рукою на низ живота із зовнішнього боку, ви зможете відчути точку G зовні. До речі, цей трюк можна використовувати під час сексу. 

Хочете більш інтенсивної стимуляції? Спробуйте замість пальця скористатися спеціальною секс-іграшкою з вигнутим наконечником. Змастіть її поверхню лубрикантом на водній основі, прослизніть всередину й робіть розгойдувальні рухи в бік пупка.  

Ласки з партнером  

Ваш партнер також може пошукати заповітну точку пальцями або використовувати спеціальну секс-іграшку для парних пестощів. Також вам можуть стати в пригоді деякі пози для сексу із проникненням. 

Спробуйте ті позиції, які дають партнерці більше контролю над рухами, передбачають глибше проникнення або дають змогу одночасно впливати на точку G і на клітор.  

Ось кілька варіантів: 

 • «Місіонерська з підняттям» — поза, у якій жінка кладе ноги на плечі чоловікові. Для глибшого проникнення можна підкласти під стегна жінки подушку. 
 • «Пастушка» або «Вершниця» — ця позиція дає змогу партнерці повністю контролювати ритм, глибину й кут проникнення, і в такий спосіб зосередитися на пошуку точки G. Водночас краще рухатися не вгору-вниз, а розгойдуватися вперед і назад.   
 • «Чоловік ззаду» або «Доггі-стайл» — варіації на тему «доггі» дають змогу домогтися глибокого проникнення і легко змінювати кут, щоби потрапити в потрібну точку. Також поза дає можливість одночасно з вагінальною стимуляцією пестити клітор руками або спеціальною іграшкою.    

Отже, своя точка G буває і в жінок, і в чоловіків. Кожна людина отримує задоволення по-своєму. Тому так важливо не соромитися і досліджувати свою сексуальність, щоб знайти свій шлях до сексуальної насолоди.  

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Джерела 

 1. G-spot: Fact or Fiction?: A Systematic Review. By Pedro Vieira-Baptista, Joana Lima-Silva, Mario Preti, Joana Xavier, Pedro Vendeira, Colleen K Stockdale. 
 2. Everything you need to know about the male G spot. By Veronica Zambon. Medically reviewed by Janet Brito, Ph.D., LCSW, CST.  
 3. Everything You Need to Know About the Male G-Spot. By Adrienne Santos-Longhurst. Medically reviewed by Kevin Martinez, M.D. 

Більше про кохання