Почати і закінчити

На піку насолоди – як отримувати максимальне задоволення  

Стаття призначена для аудиторії 18+

Оргазм – це нагорода нашого тіла за інтимну близькість. Однак якщо ви не висипаєтеся, харчуєтеся абияк, п’єте, курите або приймаєте ліки, це може позначатися на вашій здатності досягати його. У здоровому тілі — здорове задоволення! 

Вам може бути складно досягти найвищого задоволення, якщо ви не готові до статевого акту, нервуєте з приводу можливої вагітності (див. посібник із контрацепції) або ж мали негативний інтимний досвід у минулому. Якщо це про вас — зверніться до сексолога, це стане найефективнішим вирішенням проблеми. 

Якщо ви не відчуваєте задоволення зі своїм партнером, то це абсолютно не означає, що ви взагалі на це не здатні. Завжди можна (а частіше навіть легше, ніж з партнером) довести себе до кульмінації самостійно. Що краще ви знатимете власне тіло, то легше буде досягти задоволення з партнером.  

Чотири стадії задоволення 

  1. Збудження 

Кров припливає до губ, сосків і статевих органів, вони набухають і змінюють колір. У жінок виділяється природна змазка, у чоловіків — передеякуляційна рідина, пульс і дихання прискорюються, обличчя може почервоніти. 

Якщо у вас недостатньо власної змазки, то користуйтеся гелями-змазками Durex® Play, щоб зробити пестощі прелюдії м’якшими й приємнішими та отримати ще більше задоволення. 

  1. Плато 

У жінок верхня частина піхви відкривається, а матка зсувається, готуючись до надходження сперми. Кров припливає до грудей, роблячи соски твердими, а груди налитими. Клітор переміщається з лобкової кістки, а його «капюшон» (аналог крайньої плоті в чоловіків) відкривається. У чоловіків уретральний сфінктер (порожнистий канал у центрі пеніса) стискається й не дає сечі вийти назовні, а м’язи біля основи пеніса починають пульсувати. Яєчка напружені й підтягнуті. 

  1. Кульмінація 

Еякуляція як і вагінальне задоволення жінок — це спазматичні скорочення м’язів (з інтервалом 0,8 секунди). У цей момент частішає дихання й серцебиття, а анус зводить спазмом. Після отримання задоволення клітор і головка пеніса можуть бути болісно чутливими до дотиків.  

  1. Розрядка 

Тіло відпочиває після кульмінації й повертається до свого нормального ритму. Може захотітися спати або, навпаки, може виникнути сильне бажання ще тісніше притиснутися одне до одного. 

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Більше про кохання