Де знайти точку G: поради для нього та для неї

Загадкова точка G: що ми про неї знаємо? 

Стаття призначена для аудиторії 18+  

Про неї багато говорять, їй приписують властивість викликати неймовірні оргазми. Про її існування вже понад 70 років сперечаються дослідники. І досі точка G залишається однією з найтаємничіших зон жіночого тіла.    

Ми зібрали інформацію з різних джерел і спробували відповісти на найпопулярніші та найбільш бентежливі питання. Зокрема, що собою являє точка G, де вона може розташовуватися і як її знайти. 

Зміст 

 1. Що таке точка G і де вона розташована? 
 2. Що кажуть дослідження? 
 3. Як знайти точку G? 
 4. Пози для стимуляції точки G 
 5. А якщо не виходить? 
 6. Що таке точка G і де вона розташована? 

Точкою G називають невелику зону в піхві, яка гіпотетично є особливо чутливою і під час стимуляції може викликати сильні приємні відчуття.   

G-точка названа на честь німецького гінеколога Ернста Грефенберга. Він був одним із перших лікарів, який описав її 1950 року (хоча за деякими даними, це також було відомо ще в XVII столітті голландським лікарям). 

Сучасні експерти розходяться в думках. Одні описують точку G як окрему ділянку підвищеної чутливості та еротичного задоволення. Інші вважають, що це частина кліторальної мережі, тому стимуляція точки G фактично є стимуляцією клітора. А треті впевнені, що це не більше ніж міф, закріплений у засобах масової інформації. 

Вважається, що точка G у жінок розташована на передній стінці піхви, на глибині приблизно 5-6 сантиметрів, за лобковою кісткою та уретрою. Деякі жінки кажуть, що тканина тут інша, трохи товща, що вона набухає під час натискання і погладжування. Багато хто розповідає, що стимуляція цієї ділянки істотно збільшує сексуальне задоволення, або навіть повідомляють, що еякулюють під час її стимуляції. Інші взагалі не можуть знайти точку G. 

Також часто стверджують, що оргазми, пов'язані зі стимуляцією точки G, відрізняються від кліторальних. Їх описують як більш інтенсивні, емоційні та насичені. Хоча питання про те, чи відрізняються вони з погляду фізіології, усе ще обговорюється фахівцями. 

Що кажуть дослідження? 

Було проведено багато наукових досліджень, щоб з'ясувати, що таке точка G, яка її природа та функції. Але ця тема досі залишається суперечливою в медичній літературі й дебати між ученими тривають.  

Скажімо, у межах огляду наукових даних про існування та розташування точки Грефенберга, проведеного 2021 року, фахівці проаналізували 31 дослідження. І він показав неоднозначні результати: 

 • 62,9% опитаних жінок повідомили про наявність точки G 
 • Точка G була виявлена в більшості клінічних досліджень — у 55,4% жінок. Але у 2 дослідженнях вона не була виявлена в жодної жінки.  
 • Дослідження зображень дали суперечливі результати з погляду існування і природи точки G. 
 • В анатомічних дослідженнях один автор зміг виявити точку G. Водночас інша група її не знайшла.  
 • Дослідження стінок піхви систематично не виявляли зони зі збільшеною концентрацією нервових закінчень.  

Отже, різні дослідження зголошуються щодо існування точки G. Але навіть серед них немає єдиної думки про її місцезнаходження, розмір чи природу. Тому тема досі залишається відкритою.  

Але попри неоднозначні результати наукових досліджень, жодна жінка нічого не втратить, вивчаючи своє тіло. Незалежно від того, що ви особисто відкриєте для себе, пошуки G-точки дуже приємний процес — як самостійно, так і з партнером. 

Як знайти точку G?  

 1. Самостійно

     Якщо зона G у дівчат справді є, один із найпростіших способів її знайти — дослідити тіло руками. Ляжте на спину і спробуйте ввести палець у піхву. Потім зігніть його і зробіть рух, немов ви вабите когось. Повільно рухайтеся передньою стінкою, злегка натискаючи, та робіть ритмічні кругові рухи або використовуйте техніку вгору-вниз.  
   
  Концентруйтеся на відчуттях під пальцем: деякі описують точку G як невелику губчасту ділянку, що злегка набухає, якщо її збудити. Також здебільшого жінки зазначають, що стимуляція цієї ділянки може викликати позиви до сечовипускання. Але не лякайтеся, зазвичай через кілька хвилин їх замінює відчуття задоволення. 
   
  Можливо, відшукати точку G вийде не відразу. Рухайтеся лівіше і правіше, вище й нижче — пробуйте різні зони.  
   
  Поекспериментуйте з натисканням. Багато жінок люблять досить інтенсивний тиск на G-точку. Вам теж це може сподобатися. А щоб масажувати було легше і приємніше, використовуйте лубрикант.  
   
  Ви можете скористатися іншою рукою, щоб натиснути на низ живота із зовнішнього боку. Це допоможе відчути G-точку зовні (чудовий трюк для використання під час сексу). 
   
  Також у пошуку заповітної точки може допомогти секс-іграшка. В ідеалі невібруюча, з вигнутим наконечником — це полегшить завдання. Перед тим, як ввести, змастіть її поверхню лубрикантом, а потім зробіть розгойдувальні рухи в бік пупка. 
 1. З партнером

  Ваш партнер може спробувати знайти G-точку за допомогою рук або вібратора. Можна просто лежати на спині або стояти в позі «доггі-стайл». 
   
  Також дуже приємна стимуляція точки G під час проникнення. Наприклад, секс ззаду сприяє натисканню саме на цю зону. А використання презервативів із додатковою змазкою може допомогти отримати більше задоволення. 

Пози для стимуляції точки G 

Є певні пози, які сприяють стимуляції точки G під час статевого акту. Насамперед це позиції, які дають жінці більше контролю над рухами. А також ті, що передбачають глибше проникнення.  

Ось п'ять варіантів, які можна спробувати:  

 1. Пастушка, або наїзниця 

  Позиція, коли партнерка перебуває зверху, дає їй змогу повністю контролювати ритм, глибину й кут проникнення. У такий спосіб можна повністю зосередитися на пошуку точки G. 
   
  Щоби поліпшити стимуляцію ділянки на внутрішній стінці піхви в цій позі, краще трохи відхилитися назад і рухатися не вгору-вниз, а розгойдуватися вперед і назад. 
 1. Доггі-стайл 

  У цієї класичної пози дві переваги: по-перше, вона дає змогу домогтися глибшого проникнення, по-друге, можна легко змінити кут, щоб потрапити в точку G. Наприклад, можна нахилитися вперед, спершись на передпліччя, або відвести стегна назад.  
   
  Також можна спробувати інший варіант: партнерка лягає на живіт на краю ліжка й опускає ноги донизу, що дає партнеру можливість встати ззаду. 

 1. Підведена місіонерська поза 

  Якщо лежачи в місіонерській позі підкласти під стегна партнерки подушку, це змінить кут входу для глибшого проникнення. Також у цій позиції можна потрапити в омріяну точку. 
 1. Ноги вгору 

  Жінка лягає на спину і кладе ноги на плечі партнера. У такому положенні піхва немов звужується, і це допомагає краще націлитися на точку G. Можна посилити ефект, якщо партнер у процесі буде розгойдуватися з боку в бік або вгору-вниз.  
   
  Цю позу також можна поліпшити за допомогою подушок. Якщо покласти одну під стегна партнерки, це дасть змогу поглибити проникнення. Іншу можна розмістити під плечима дівчини, щоб зменшити навантаження на спину. 
 1. Змія 

  Ця варіація «доггі» створює чудовий кут для стимуляції передньої стінки піхви. Партнерка має лягти на живіт, а партнер — розташуватися зверху й ковзнути ззаду. У процесі жінка може регулювати кут, піднімаючи стегна вище.  

А якщо не виходить? 

Таке теж буває. Не всі жінки відчувають однакові відчуття під час сексу, і далеко не всі можуть визначити свою «точку». І це абсолютно нормально. У кожного свій шлях до досягнення оргазму, і часто це не так просто, як показують у фільмах.  

На щастя, точка G — далеко не єдиний ключ до сексуальної насолоди, і навіть не найголовніший. На тілі жінки набагато більше ерогенних зон. Основною з них, як і раніше, залишається клітор. Саме він є центральним стимулятором жіночих оргазмів. 

Окрім того, організм постійно змінюється під впливом гормонів, фази циклу, загального стану і віку. Тому точка G може час від часу з'являтися або зникати. Наприклад, є дані, що після 30 років, коли рівень ендогенного гормону в жінок починає падати, ця зона стає більш чутливою. 

Отже, хороший секс вимагає знань свого тіла й деяких зусиль. Чудова новина в тому, що ці зусилля приносять задоволення самі собою і винагороджуються оргазмами. Тому й далі досліджуйте свою сексуальність і експериментуйте з тим, що приносить задоволення.  

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

 

Джерела 

 1. G-spot: Fact or Fiction?: A Systematic Review. By Pedro Vieira-Baptista, Joana Lima-Silva, Mario Preti, Joana Xavier, Pedro Vendeira, Colleen K Stockdale. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34509752/ 
 2. Everything You Need to Know About the G Spot. By Jandra Sutton. https://www.healthline.com/health/g-spot-in-women 
 3. Everything you need to know about orgasms. Medically reviewed by Jennifer Litner, PhD, LMFT, CST — By James McIntosh — Updated on January 17, 2022. https://www.medicalnewstoday.com/articles/232318 

Більше про кохання