Одягни щось зручне

Як правильно користуватися презервативами 

Стаття призначена для аудиторії 18+ 

Є не один метод контрацепції, але тільки використання презерватива може одночасно захистити від незапланованої вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом (далі — ЗПСШ). 

У статті розглянемо питання про значущість статевого виховання та чому важливо оберігатися. Ознайомимося з асортиментом контрацептивів від Durex®, а також з інструкцією, як надягати презервативи. 

Міфи та стереотипи 

Чоловік має подбати про захист 

Досі є проблема, що вдома чи в навчальному закладі незручно розмовляти про статеве життя, а комплексної сексуальної освіти фактично немає. У суспільстві ще можна почути від завзятих консерваторів, що секс — це соромно. І якщо ти купуєш презервативи, усі дізнаються про твої «погані» плани.  

Секс — це не тільки про репродуктивну функцію. Це важлива частина взаємин, про яку мають дбати обидва партнери. Щоб інтим приносив тільки задоволення, подумайте наперед про безпеку для свого здоров'я. Чоловічі та жіночі презервативи — це один із методів контрацепції, що захищає від ЗПСШ*. Вони бувають різні за формою, розміром і смаком. Одні здатні відстрочити чоловічу кульмінацію, інші — посилити почуття обох партнерів. 

*Увага, жоден із засобів контрацепції не гарантує 100% захисту від небажаної вагітності та ЗПСШ. 

Презерватив під час орального сексу 

Навіщо користуватися контрацептивами, якщо під час оральних пестощів немає ризику завагітніти? У роті можуть бути мікротравми, наприклад, ясна, що кровоточать, або тріщини. Через них в організм проникають різні бактерії, мікроорганізми та інфекції. Навіть не рекомендується перед оральним сексом чистити зуби або користуватися зубною ниткою, щоб не травмувати порожнину рота. 

Для орального сексу підійдуть тонкі й ультратонкі презервативи, щоб зберегти максимальну чутливість. Смак латексу досить специфічний. Але проблему легко вирішити за допомогою лубриканта. 

Наприклад, інтимний гель-змазка DUREX® Play Saucy Strawberry створений на водній основі та має насичений аромат солодкої полуниці.   

Я довіряю своєму партнеру 

Найпоширеніший міф, зокрема в ментальності нашого народу. Побутує думка: якщо люди перебувають у стосунках тривалий час або вже в шлюбі, немає потреби купувати презервативи. Але насамперед це прояв турботи про людину, яку ти любиш. Адже інфікування можливе навіть через «недбалість» лікаря чи майстра в салоні краси. 

Не хочете серйозних стосунків і вас цілком влаштовує близькість на одну ніч? Це вибір кожної людини. Необов'язково жити стандартно, але варто думати про своє здоров'я наперед завжди. 

ЗПСШ, або венеричні захворювання, — це інфекції, які поширюються під час вагінального, анального та орального сексу. Бактеріальні ЗПСШ включають хламідіоз, гонорею і сифіліс. Вірусні — генітальний герпес, ВІЛ/СНІД і гострокінцеві кондиломи. А паразитарні ЗПСШ включають трихомоніаз. 

ЗПСШ підступні й тим, що іноді протікають безсимптомно. Тому якийсь час залишаються непоміченими, поки не виникнуть ускладнення. Цих страшних і незрозумілих назв можна уникнути за правильного використання презервативів. Але жоден із засобів контрацепції не гарантує 100% захисту від ЗПСШ. 

Ми не винні: виріб був бракований 

На етапі виробництва якість презервативів тестується в кілька підходів. Кожен презерватив тестують електронікою на відсутність отворів. Зразки з кожної партії надувають повітрям для перевірки на міцність, а також перевіряють за допомогою води, щоби переконатися, що вони не протікають. 

За статистикою найчастіше презервативи пошкоджуються вже під час статевого акту через неправильне їх використання. Також важливі умови зберігання. Презервативи не люблять високих температур і багато сонячного світла. Для забезпечення максимального ступеня надійності та запобігання пошкодженню презерватива використовуйте лубрикант, що зволожує та зменшує тертя. Лубриканти краще обирати на водній або силіконовій основі, тому що інтимні гелі-змазки на олійній основі, масажні олії або лосьйони для тіла руйнують латекс. Завжди звертайте увагу на термін придатності. 

Що враховувати під час вибору презервативів  

Перш ніж використовувати контрацептиви Durex®, потрібно ознайомитися з їхніми видами. В асортименті бренду Durex® представлені варіанти і для поціновувачів класики, і для прихильників експериментів. 

 1. Для класичного захисту відмінно підходять презервативи латексні із силіконовою змазкою DUREX® Classic. Вони виготовлені з натурального латексу для комфортного та безпечного сексу. Для повної впевненості та насолоди процесом — презервативи латексні із силіконовою змазкою DUREX® Extra Safe. Презервативи мають збільшену товщину для максимального захисту без втрати чутливості.  
 1. Ефект максимальної близькості та чуттєвості з тонкими презервативами латексними із силіконовою змазкою DUREX® Elite (0,055 мм) або ультратонкими презервативами латексними із силіконовою змазкою DUREX® Invisible (0,045 мм). Для більшого задоволення, але водночас із високим рівнем безпеки. Презервативи із синтетичного латексу із силіконовою змазкою Durex® Real Feel — це нове покоління презервативів з ефектом «шкіра до шкіри». Вони виготовлені із синтетичного матеріалу — поліізопрену. З думкою про ваш комфорт і гарне самопочуття. 
 1. Іноді непогано урізноманітнити інтимну сферу життя і поекспериментувати. Презервативи латексні із силіконовою змазкою Durex® Pleasuremax саме для таких випадків. Ребриста і крапкова структура створена для максимальної стимуляції та задоволення обох партнерів. Презервативи латексні із силіконовою змазкою Durex® Dual Extase — для особливих відчуттів. Лубрикант з анестетиком допомагає чоловікові подовжити задоволення, а текстура виробу з крапками й ребрами створена для стимуляції і прискорення оргазму в жінок. Чуттєва близькість із презервативами латексними із силіконовою змазкою Durex® Intense Orgasmic. Рельєфна текстура робить враження обох партнерів інтенсивнішими. Окрім цього, стимулювальний гель створює почерговий ефект зігрівання, охолодження та поколювання. Новий шлях до одночасної кульмінації. 

Широкий асортимент для будь-яких бажань. Спробуй більше — для більшого задоволення. Обрати свій засіб захисту — половина справи. А як правильно користуватися презервативами? 

Як надягати презервативи: інструкція Durex® 

Секс — це задоволення для двох людей. Тому вміти одягати чоловічий презерватив Durex® бажано обом партнерам. 

 • Насамперед потрібно помити руки. Подбайте про гігієну заздалегідь, щоб потім не боротися з неприємними наслідками. 
 • Якщо під час прелюдії ви плануєте використовувати масажну олію або будь-яку речовину, що містить жир (збиті вершки), видаліть його залишки, через які латекс може псуватися і втрачати свої властивості. 
 • Можна надягнути презерватив заздалегідь, щоб можна було безпечно продовжити прелюдію в будь-яких можливих позиціях, як вам заманеться. Але не варто чекати занадто довго — презерватив може висохнути. 
 • Розірвіть обгортку із зазубреного боку. Будьте обережні з нігтями, зубами й гострими предметами (прикрасами або пірсингом), щоб не пошкодити презерватив. 
 • Переконайтеся, що гумовий обідок зовні, а не всередині. Для вашого комфорту всі презервативи Durex® розташовані однаково в індивідуальному упакуванні. Логотип Durex® вказує на нижню частину презерватива й підкаже правильне його положення. 
 • Стиснувши соскоподібний кінчик презерватива між великим і вказівним пальцями для видалення повітря, помістіть його на голівку пеніса. Далі стискаючи кінчик виробу, другою рукою обережно розгорніть презерватив по всій довжині. 
 • Якщо ви відчули, що під час сексу презерватив скочується назад, негайно розгорніть його знову. Якщо презерватив зіслизнув, зупиніться, витягніть його за край і надіньте новий.  
 • Після сім'явиверження, поки залишається ерекція, зніміть презерватив, міцно притримуючи його біля основи. Потім зав'яжіть, обгорніть у серветку і викиньте у відро для сміття (не в унітаз!).  

Ніколи не використовуйте презерватив повторно! Якщо ви збираєтеся провести бурхливу ніч, підготуйтеся до цього відповідно — запасіться достатньою кількістю контрацептивів.  

Ця стаття призначена тільки для загальної інформації і не може слугувати заміною консультації фахівця. З усіх питань, пов'язаних зі здоров'ям, завжди консультуйтеся з фахівцями. 

Більше про кохання